EKOPRACOWNIA w Dobrzykowie, realizacja zadania: Nasza szkoła pełna energii

02-11-2023 Projekty Drukuj E-mail Odsłony: 446
EKOPRACOWNIA w Dobrzykowie, realizacja zadania: Nasza szkoła pełna energii

Miasto i Gmina Gąbin pozyskała dotację na przedsięwzięcie pn. „Nasza szkoła pełna energii” z zakresu edukacji ekologicznej w ramach konkursu pn.: „EKOPRACOWNIA” w ramach Programu Priorytetowego „Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej” realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

W ramach zadania pn. „Nasza szkoła pełna energii” powstanie w Szkole Podstawowej w Dobrzykowie nowoczesna ekopracownia wyposażona w nowe meble, sprzęt komputerowy oraz w różnorodne pomoce dydaktyczne, umożliwi uczniom lepsze zrozumienie świata przyrody, a także pozwoli na wyrównanie szans edukacyjnych. Przyczyni się do kształtowania wśród uczniów świadomości ekologicznej i postawy odpowiedzialności za obecny i przyszły stan środowiska, uatrakcyjni zajęcia dydaktyczne i uaktywni młodzież do podejmowania działań proekologicznych oraz pozwoli na organizację ciekawych zajęć w grupach.

Celem konkursu „EKOPRACOWNIA” realizowanego w ramach programu priorytetowego „Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej” jest podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej, upowszechnianie wiedzy, aktywizacja społeczna, budowanie społeczeństwa obywatelskiego i kształtowanie postaw proekologicznych społeczeństwa (w tym dzieci i młodzieży) w zakresie tematyki: przeciwdziałania emisjom, odnawialnych źródeł energii i niskoemisyjnego transportu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Beneficjentem końcowym programu jest
Szkoła Podstawowa im. Obrońców Dobrzykowa z 1939 r. w Dobrzykowie.

Kwota dofinansowania pracowni dotyczącej odnawialnych źródeł energii: 75 000,00 zł.

Wkład własny: 12 289,00 zł.

W dniu 2.11.2023 r. Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin Krzysztof Jadczak i Skarbnik Gminy Aleksandra Kłys podpisali w imieniu Samorządu Gąbina umowę o dofinansowanie realizacji zadania pn. „Nasza szkoła pełna energii”. Zadania zostanie zrealizowane do końca 2023 r.

Efektem realizowanego projektu będzie:

 • Wyremontowanie i zaadoptowanie 1 pomieszczenia do prowadzenia edukacji ekologicznej.
 • Przeprowadzenie 12 zajęć dydaktycznych dla 380 osób.
 • Zrealizowanie 2 programów edukacyjnych dla 120 osób.

Zadanie pn.: „Nasza szkoła pełna energii” dofinansowano dzięki wsparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie”

ekopracownia tablica 1200pix 2

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

ul. Stary Rynek 16, 09-530 Gąbin 24 267-41-50 24 277-12-56 urzad-sekretariat@gabin.pl

poniedziałek-wtorek-czwartek-piątek 7:30-15:30, środy od 9:00 do godziny 17:00

Formularz kontaktowy

Polecamy

 • Biuletyn Informacji Publicznej - Miasto i Gmina Gąbin
 • Mazowsze - serce Polski
 • Związek Powiatów Polskich
 • Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP)
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego
 • OPTIS - Piotr Kunikowski
 • stow aktywni razem 245x100pix
 • Klub Sportowy Unia Czermno
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • blekitni gabin 2
 • e-budownictwo - GUNB

Facebook miasta i gminy Gąbin