Szkoła Muzyczna I stopnia w Gąbinie
Szkoła Muzyczna I stopnia w Gąbinie
Aleja Jana Pawła II nr 16, 09-530 Gąbin
tel. (fax.) 24 268 06 55,
godziny pracy sekretariatu:
Poniedziałek 12:00-20:00
Wtorek 12:00-20:00
Środa 9:00-17:00
Czwartek 11:00-19:00
Piątek 11:00-19:00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.szkolamuzyczna-gabin.pl
dyrekcja: Jarosław Domagała
Najmłodszą placówką oświatową w gminie jest Szkoła Muzyczna I stopnia w Gąbinie, powołana do istnienia uchwałą Rady Miasta i Gminy Gąbin z dnia 29 września 2010 r. Utworzenie szkoły stało się możliwe dzięki zawartemu porozumieniu pomiędzy Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Bogdanem Zdrojewskim i Burmistrzem Miasta i Gminy Gąbin – Krzysztofem Jadczakiem. Szkoła stała się publiczną placówką edukacji artystycznej prowadzoną przez Miasto i Gminę Gąbin i nadzorowaną merytorycznie przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego .
Rozpoczęcie działalności dydaktycznej Szkoły Muzycznej I st. nastąpiło w dniu 1 września 2011 r. Funkcję dyrektora objął dr Jarosław Domagała. Aktualnie szkoła liczy 140 uczniów, zatrudnionych jest 24 nauczycieli. Uczniowie kształcą się w zakresie gry na: fortepianie, skrzypcach, akordeonie, gitarze, klarnecie, flecie poprzecznym, perkusji i saksofonie. Ponadto zorganizowano specjalne zajęcia dla najmłodszych dzieci w postaci projektu edukacyjnego pt. „Przedszkolaki grają i śpiewają”. Dodatkowo utworzone zostały zajęcia przygotowawcze dla kandydatów do szkoły. W strukturze organizacyjnej szkoły funkcjonuje Chór Miasta i Gminy Gąbin, który skupia miłośników śpiewu i muzyki z regionu gąbińskiego. Łącznie z oferty edukacyjnej szkoły korzysta przeszło 200 osób.
Szkoła realizuje działalność dydaktyczną zgodną z programem ministerialnym, jest jednocześnie jedną z najbardziej innowacyjnych szkół artystycznych w Polsce. W 2012 r. placówka uzyskała zgodę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Centrum Edukacji Artystycznej na realizację eksperymentu pedagogicznego. Utworzona została eksperymentalna klasa śpiewu solowego . W 2013 r. MKiDN wyraziło zgodę na realizację kolejnego eksperymentu polegającego na kształceniu w ramach profilu muzycznego i artystycznego.
Uczniowie szkoły uzyskali kilka wartościowych osiągnięć podczas konkursów i przeglądów muzycznych w: Warszawie, Bełchatowie, Płocku, Sierpcu, Oleśnicy, Kutnie, Konstancinie, Sochaczewie, Kluczborku, Olkuszu i Brzezinach .
Szkoła prowadzi bogatą działalność artystyczną z udziałem uczniów i nauczycieli. Organizowane są koncerty edukacyjne dla szkół ogólnokształcących z całego regionu .
Szkoła organizuje także koncerty z udziałem zaproszonych artystów, wystąpili podczas nich m.in.: prof. dr hab. Anna Jeremus-Lewandowska (Akademia Muzyczna w Poznaniu), prof. Grażyna Flicińska-Panfil (Akademia Muzyczna w Poznaniu), dr Dorota Wójcik (Teatr Wielki w Łodzi), dr Małgorzata Woltmann-Żebrowska (Akademia Muzyczna w Poznaniu), Krzysztof Marciniak (Teatr Wielki w Łodzi), Małgorzata Kulińska (Teatr Wielki w Łodzi), dr Patrycja Krzeszowska (Akademia Muzyczna w Łodzi), prof. dr hab. Małgorzata Grela (Akademia Muzyczna w Bydgoszczy), Katarzyna Jamróz, Krzysztof Ziemiec (dziennikarstwo, TVP).
Ważnym elementem rozwoju szkoły są działania inwestycyjne, objęły one zakup instrumentów, mebli i pomocy dydaktycznych oraz prace modernizacyjne i adaptacyjne w obiekcie szkolnym. Znaczna część instrumentów została zakupiona dzięki dotacjom Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2012 r., 2013 r i 2015 r.
https://www.gabin.pl/jednostki-podlegle/szkola-muzyczna#sigProId8faf9f9c2a
Masz pytania? Skontaktuj się z nami
ul. Stary Rynek 16, 09-530 Gąbin 24 267-41-50 24 277-12-56 urzad-sekretariat@gabin.pl
poniedziałek-wtorek-czwartek-piątek 7:30-15:30, środy od 9:00 do godziny 17:00