XV Gminny Przegląd Piosenki Ludowej w Szkole Podstawowej Władysława Stanisława Reymonta w Czermnie już za nami

12-05-2017 Aktualności Drukuj E-mail Odsłony: 868
 XV Gminny Przegląd Piosenki Ludowej

Od wielu lat w działalności dydaktyczno- wychowawczej naszej szkoły realizowane są zagadnienia związane z krzewieniem kultury ludowej. Jednym z jej przejawów jest organizowany w szkole Gminny Przegląd Piosenki Ludowej.

Prezentując utwory ludowe popularyzujemy sztukę i muzykę  ukazując jej różnorodność i piękno. Cieszymy się, że dzieci potrafią ten  folklor  pięknie odtwarzać, pielęgnując w ten sposób nasze dziedzictwo ściśle związane z historią wsi.                                                                           

W dniu 9 maja 2017 roku spotkaliśmy  się po raz piętnasty, aby razem śpiewać i bawić przy piosenkach ludowych. Na uroczystość  przybyły zespoły ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy wraz z opiekunami, rodzice uczniów oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Uczestnicy ubrani w ludowe stroje, pięknie zaprezentowali utwory wokalne z różnych regionów Polski. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni dyplomami i pamiątkowymi statuetkami.  Na zakończenie uroczystości młodzi artyści zostali zaproszeni do pamiątkowego zdjęcia i na słodki poczęstunek.

Nad przygotowaniem i przebiegiem  Gminnego Przeglądu Piosenki Ludowej  czuwały panie: Barbara Brzózka, Agnieszka Sarzała, Hanna Olejniczak.  

Organizatorzy składają serdeczne  podziękowania wszystkim opiekunom  za wkład pracy i przygotowanie swoich podopiecznych do występów oraz Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Czermnie za wsparcie finansowe w organizacji tego przedsięwzięcia.  

Autorzy: : Barbara Brzózka, Agnieszka Sarzała, Hanna Olejniczak.   

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

ul. Stary Rynek 16, 09-530 Gąbin 24 267-41-50 24 277-12-56 urzad-sekretariat@gabin.pl

poniedziałek-piątek 7:30-15:30, środy do godziny 18:00

Formularz kontaktowy

Polecamy

 • Biuletyn Informacji Publicznej - Miasto i Gmina Gąbin
 • Mazowsze - serce Polski
 • Związek Powiatów Polskich
 • Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP)
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego
 • OPTIS - Piotr Kunikowski
 • stow aktywni razem 245x100pix
 • Klub Sportowy Unia Czermno
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • blekitni gabin 2
 • e-budownictwo - GUNB

Facebook miasta i gminy Gąbin