Nowy niskoemisyjny autobus szkolny trafił do gąbińskiego samorządu.

29-12-2023 Aktualności Drukuj E-mail Odsłony: 919
Nowy niskoemisyjny autobus szkolny trafił do gąbińskiego samorządu.

W piątek 29 grudnia na miejskim rynku nastąpiło oficjalne przekazanie pojazdu.

Miasto i Gmina Gąbin pozyskało na zakup niskoemisyjnego szkolnego autobusu 300 tys. zł. Środki pochodziły z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia „Autobusy dla mazowieckich szkół”. W przekazaniu pojazdu uczestniczyli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, reprezentujący stronę dotującą oraz Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin Krzysztof Jadczak. Na miejskiej starówce nastąpiło przekazanie kluczyków oraz prezentacja nowego pojazdu, który już wkrótce będzie służył dzieciom i młodzieży z terenu naszej gminy. Autobus będzie wykorzystywany m.in. na potrzeby szkoły podstawowej w Czermnie, w której znaczny odsetek uczniów to osoby dojeżdżające. Nowoczesny w pełni wyposażony pojazd posiada 30 miejsc siedzących. Łączny koszt inwestycji to 665 500,00 zł. Autobus dostarczyła firma DESACOMA sp. z o.o.

autobus z drona 29 12 2023 0075

Mazowiecki Instrument Wsparcia „Autobusy dla mazowieckich szkół” to program wsparcia samorządu województwa mazowieckiego, który ma na celu pomóc gminom z Mazowsza w realizacji ustawowego obowiązku dowozu dzieci i młodzieży, w tym również z niepełnosprawnością, do szkół. Miasto i Gmina Gąbin posiada trzynaście placówek oświatowych na terenie całej gminy w tym 6 szkół podstawowych, 2 przedszkola, 1 punkt przedszkolny, 3 żłobki oraz szkołę muzyczną. Funkcjonuje również zespół szkół ponadpodstawowych. Nowy autobus szkolny z pewnością poprawi komfort dojazdu dla części uczniów z naszej gminy.

autobus z drona 29 12 2023 0083

Samorząd Miasta i Gminy Gąbin w roku 2023 pozyskał w ostatnich dwóch latach kilkadziesiąt milionów złotych na inwestycje i działania prospołeczne. W 2023 roku, dzięki ZGRP udało się zakupić trzy ekologiczne autobusy na potrzeby mieszkańców gminy. Nowy niskoemisyjny pojazd zwiększy możliwości w zakresie dowozu, zwłaszcza młodzieży szkolnej.

Opracowanie: W. Olszewski
fot. A. Kłys, A. Świerzyński

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

ul. Stary Rynek 16, 09-530 Gąbin 24 267-41-50 24 277-12-56 urzad-sekretariat@gabin.pl

poniedziałek-wtorek-czwartek-piątek 7:30-15:30, środy od 9:00 do godziny 17:00

Formularz kontaktowy

Polecamy

 • Biuletyn Informacji Publicznej - Miasto i Gmina Gąbin
 • Mazowsze - serce Polski
 • Związek Powiatów Polskich
 • Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP)
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego
 • OPTIS - Piotr Kunikowski
 • stow aktywni razem 245x100pix
 • Klub Sportowy Unia Czermno
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • blekitni gabin 2
 • e-budownictwo - GUNB

Facebook miasta i gminy Gąbin