Opis wydarzenia
Ze względów bezpieczeństwa odwołujemy Pożegnanie Lata... a część wydarzeń przenosimy na inne terminy...
Szanowni Państwo,
Informujemy, że zaplanowane na najbliższy weekend uroczystość „Pożegnanie Lata — Gąbin 2024” oraz towarzyszące mu imprezy gminne, w tym inscenizacja historyczna zostały odwołane.
Decyzja ta podyktowana jest prognozami IMGW oraz ostrzeżeniami wydanymi przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, które przewidują silne opady deszczu na terenie województwa mazowieckiego.
Zachęcamy do śledzenia informacji pogodowych oraz wytycznych służb ratunkowych.
Zaplanowane na „Pożegnanie Lata 2024” gwiazdy wystąpią podczas Dni Gąbina 2025!
Wydarzenie odbędzie się w dniach 31 maja – 1 czerwca 2025 roku.
Jednocześnie pragniemy poinformować, że inscenizacja historyczna,
poświęcona 230. rocznicy Powstania Kościuszkowskiego, odbędzie się 10 listopada 2024 roku.
Impreza została odwołana w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników. Decyzja ta była wynikiem analizy sytuacji oraz potencjalnych zagrożeń, które mogłyby zagrażać zdrowiu i życiu osób biorących udział w wydarzeniu.
Serdecznie zapraszamy na wydarzenie POŻEGNANIE LATA – GĄBIN 2024
Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Pożegnania Lata, która odbędzie się w sobotę 14 września na miejskim targowisku przy ul. Wspólnej w Gąbinie. W tym roku oprócz stoisk handlowych, promocyjnych oraz atrakcji dla dzieci i dorosłych wystąpią: Chłopcy z Placu Broni, Tomasz Karolak z zespołem Pączki w Tłuszczu, zespół Atest, Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Gąbina oraz Zespół Pieśni Tańca Kurpie. Przygotowaliśmy również inscenizację historyczną poświęconą 230. rocznicy Powstania Kościuszkowskiego. Odbędzie się ona przy ul. Wojska Polskiego w Gąbinie. W czasie insurekcji, Gąbin był świadkiem wielu potyczek i walk z wojskami interwencyjnymi. W mieście stacjonowały oddziały Jana Henryka Dąbrowskiego oraz Józefa Wybickiego. Ten drugi wydał w mieście odezwę do ludności oraz do niemieckich kolonistów o wsparcie działań polskich żołnierzy. Miasto odgrywało ważną, strategiczną rolę w planach powstańców, którzy chcieli odciąć część wojsk pruskich, oblegających Warszawę. Inscenizacja przybliży ten mało znany epizod z historii naszego miasta i stanowić będzie wspaniałą lekcję historii. Młodszych widzów zapraszamy z kolei na show cyrkowo-kabaretowy. Nie zabraknie również dodatkowych atrakcji, na które już teraz serdecznie zapraszamy.
Pożegnanie Lata to druga co do wielkości miejsko-gminna uroczystość o charakterze rozrywkowym. Organizowana we wrześniu, jest doskonałą okazją dla prezentacji zespołów muzycznych i tanecznych. Dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych oraz sponsorów udało się do tej pory zaprosić zespoły prezentujące różne gatunki muzyczne m.in. Enej, Turnioki, Stonehenge, Dimitris Zorbas, Bolero, Marimba Trio Band, The Postman, Abba-Mia, Konwój, Sunflowers, Papa D. Dla mieszkańców była to okazja do zapoznania się z żywą muzyką graną często na tradycyjnych oryginalnych instrumentach, ale także do uczestnictwa w pozostałych atrakcjach przygotowanych poza sceną przez organizatorów.
Harmonogram
14.09.2024 r. (Sobota) Plac Targowy przy ul. Wspólnej w Gąbinie
13.00-14.00 - Widowisko historyczne poświęcone Insurekcji Kościuszkowskiej 1794r.
- teren przy ul. Wojska polskiego w Gąbinie
14.30-14.40 - Uroczyste Otwarcie Pożegnania Lata
14.40-14.50 – Występ zespołu „Marikon” i „Kantata” (Szkoła Podstawowa w Gąbinie )
14.50-15.50 - Show Cyrkowo-Kabaretowe „ Duet Cyrkowców: Dyrektor MIREK i Jego Klaun Piotr”
15.50-17.10 - Zespół Pieśni i Tańca „Kurpie” z Ostrołęki oraz Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Gąbińska”
17.10-18.15 - Koncert grupy TOMASZ KAROLAK I PĄCZKI W TŁUSZCZU
18.20-19.20 - Koncert zespołu Atest
19.20-20.00 - Konkurs filmowy
20.00-21.25 - WYSTĘP GWIAZDY WIECZORU - CHŁOPCY Z PLACU BRONI
21.30-23.30 - Dyskoteka z DJ