XXIX Memoriał szachowy im. bł abpa A.J Nowowiejskiego

08-03-2019 Aktualności Drukuj E-mail Odsłony: 1147

W dniu 03 marca 2019r. w gościnnej hali sportowej gimnazjum w Gąbinie odbył się XXIX Memoriał szachowy im. bł abpa A.J Nowowiejskiego. Na starcie stanęło 46 zawodników  z okolicznych klubów z Płocka, Sierpca, Gostynina a także z dalszych rejonów Polski – z Bydgoszczy, Łodzi, Ciechanowa.W tym gronie wystąpiło również  7 naszych szachistów z klubu PUKS Mikołaj Gąbin.

Grano na dystansie 7 rund w tempie 30 minut na zawodnika. Poziom turnieju był dość wysoki. Grali tutaj czołowi zawodnicy z naszego regionu, a i przyjezdni zawodnicy prezentowali także prezentowali się bardzo dobrze.

Zwyciężył numer 1 na liście startowej – arcymistrz Mirosław Grabarczyk z klubu KSz Hetman Płock zdobywając 6 punktów. Kolejne miejsca zajęli – Dominik Wypych z klubu SzUKS Gostmat 83 Gostynin, Mirosław Gawroński  z KSz Hetman Płock i Mariusz Duch z SZUKS Gostmat 83 Gostynin. Wszyscy zdobyli po 5,5 pkt na 7 możliwych. O kolejności miejsc decydowała punktacja pomocnicza.

Na tle tak silnej konkurencji bardzo dobrze wypadli nasi zawodnicy. Najlepiej z nich zaprezentowała się Aleksandra Szczypawka, która w ogólnej klasyfikacji zajęła 13 miejsce, nieznaczenie tylko ustępując znacznie wyżej notowanym zawodnikom. Nasza zawodniczka była najlepszą w kategorii juniorów, tj. rocznik 2001 i młodsi, a łącznie w turnieju startowało aż 18 juniorów. Oprócz klasyfikacji ogólnej były również klasyfikacje dodatkowe na najlepszego seniora, najlepszego zawodnika z II, III, IV i V kategorią. Turniej przebiegał w miłej i przyjacielskiej atmosferze zgodnie z duchem fair play. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny - Paweł Flak. Turniej zoorganizował Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Mikołaj przy współpracy Urzędu Miasta i Gminy Gąbin. Jednocześnie trzeba nadmienić, że Urząd Miasta i Gminy Gąbin był głównym sponsorem. W zgodnej opinii uczestników i kibiców na pochwałę zasługuje wzorowa organizacja turnieju i wszyscy mają nadzieję, na kontynuację  tego typu imprez szachowych w naszym mieście. Będzie to służyło popularyzacji sportu szachowego i ponoszeniu poziomu sportowego zawodników.

Opracowanie: P. Szczypawka
Fot: W. Olszewski

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

ul. Stary Rynek 16, 09-530 Gąbin 24 267-41-50 24 277-12-56 urzad-sekretariat@gabin.pl

poniedziałek-wtorek-czwartek-piątek 7:30-15:30, środy od 9:00 do godziny 17:00