X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Gąbinie

29-09-2017 Aktualności Odsłony: 1919

16 września odbyły się X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. W tym roku gospodarzem wydarzenia było Miasto i Gmina Gąbin. Zawody odbyły się na stadionie miejskim przy ul. Dobrzykowskiej.

Organizowane co dwa lata, Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze stanowią sprawdzian umiejętności dla najlepszych zastępów OSP z całego regonu. W tegorocznej edycji, wzięło udział 36 drużyn (drużyny młodzieżowe oraz drużyny seniorskie, męskie i żeńskie) czyli ponad 300 zawodników. Miasto i Gminę Gąbin reprezentowali strażacy z OSP Gąbin, OSP Troszyn oraz MDP Dobrzyków.

Sportowe zmagania rozpoczęły się od konkurencji dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Pierwsze miejsce zajęli  strażacy z MDP Dobrzyków, którzy dzięki temu, wezmą udział w zawodach wojewódzkich.

W części dla seniorów, uczestniczyło szesnaście drużyn. Strażacy rywalizowali w sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniach bojowych. W pierwszej kategorii wygrało OSP Juryszewo. Strażacy z Gąbina zajęli dziewiąte miejsce, zaś OSP Troszyn szesnaste. Ćwiczenia bojowe również przyniosły zwycięstwo strażakom z Juryszewa. OSP Troszyn zakończył zmagania na szóstej pozycji zaś druhowie z Gąbina na dziewiątej. W klasyfikacji generalnej OSP Gąbin uplasowało się na ósmej pozycji zaś OSP Troszyn na szesnastej.

Dużym sukcesem dla strażaków z Gąbina było zwycięstwo grupy żeńskiej. Drużyna spisała się na medal i w klasyfikacji generalnej zajęła pierwsze miejsce. Podobnie jak MDP z Dobrzykowa, żeńska sekcja OSP Gąbin wystartuje w zawodach wojewódzkich.

Strażacy mogli liczyć na duże wsparcie kibiców. Dopingowali im zarówno mieszkańcy Miasta i Gminy Gąbin jak i przyjezdni goście. Na trybunach obecny był Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin, Krzysztof Jadczak, który jako gospodarz, zainaugurował uroczystości. Towarzyszyli mu m.in. Starosta Płocki Mariusz Bieniek ( który objął honorowy patronat nad wydarzeniem ), Komendant Miejski PSP, Grzegorz Padzik, Komendanci lokalnych jednostek OSP oraz strażacy z całej ziemi gąbińskiej.

X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze zakończyły się w późnych godzinach popołudniowych.

Opracowanie: W.Olszewski