Maska z Gimnazjum w Gąbinie w Teatrze Polskim na Gali Molierowskiej

30-12-2016 Aktualności Drukuj E-mail Odsłony: 915

To już trzeci raz, gdy koło teatralne gości na uroczystej Gali podsumowującej Festiwal Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu, tym razem  nie tylko  w charakterze widzów.

Przejście do finału festiwalu stało się ogromnym wyróżnieniem. Zaszczytem było zaprezentowanie fragmentu spektaklu ,,W zwierciadle Moliera” na deskach Teatru Polskiego w  Warszawie. Dzień był niesamowicie emocjonujący i zdecydowanie niezapomniany. Po przybyciu do Warszawy już od 12.30 pod okiem dyrektora Andrzeja Seweryna odbywały się próby do wieczornego występu. Nasi młodzi aktorzy znaleźli się w całkiem nowej i jakże wyjątkowej przestrzeni scenicznej. Ogromne emocje towarzyszyły wejściu na deski Teatru Polskiego i  próbie pod kierunkiem tak wybitnego aktora. Wieczorem było bardzo uroczyście. Gala prowadzona  była przez p. Andrzeja Seweryna. Na widowni znalazło się wiele życzliwych  osób z Gąbina.

W programie był  m.in. spektakl laureata głównego  Festiwalu – Teatru Mała Rękawiczka z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie pt. „Słaba płeć”, pokaz spektaklu „Molier – inna historia”, Teatru Stopa z CXIX LO im. Jacka Kuronia w Warszawie, który otrzymał specjalne wyróżnienie Jury Festiwalu oraz pokaz wybranych scen z przedstawień finałowych:„ W zwierciadle Moliera” Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gąbinie, „Don Juan” Gimnazjum im. Romualda Traugutta w Serocku, „Skąpiec" Zespołu Szkół im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku.

To był niezwykły teatralny dzień,. Można było doświadczyć, jak wygląda praca aktora, która jest piękna, ale również niełatwa. Fascynujące było przyjrzenie się przygotowaniu spektaklu od tzw. ,,drugiej strony.” Przebywając w kulisach teatralnych w czasie pierwszej części Gali  Molierowskiej, można było zobaczyć, jak wiele osób czuwa nad przebiegiem przedstawienia. Z perspektywy widza  widać  efekt końcowy, który poprzedzają wielogodzinne przygotowania.

Tegoroczny sukces stał się motywacją do dalszej działalności teatralnej. W przyszłym roku koło teatralne ,,Maska” również weźmie udział w V edycji Festiwalu Teatrów Młodzieżowych. Taka przygoda już na zawsze zostaje  sercu….

A. Wichrowska

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

ul. Stary Rynek 16, 09-530 Gąbin 24 267-41-50 24 277-12-56 urzad-sekretariat@gabin.pl

poniedziałek-wtorek-czwartek-piątek 7:30-15:30, środy od 9:00 do godziny 17:00

Formularz kontaktowy

Polecamy

 • Biuletyn Informacji Publicznej - Miasto i Gmina Gąbin
 • Mazowsze - serce Polski
 • Związek Powiatów Polskich
 • Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP)
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego
 • OPTIS - Piotr Kunikowski
 • stow aktywni razem 245x100pix
 • Klub Sportowy Unia Czermno
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • blekitni gabin 2
 • e-budownictwo - GUNB

Facebook miasta i gminy Gąbin