Awans zawodników Sakury Judo do OOM

27-04-2016 Aktualności Odsłony: 1510

W sobotę 23 kwietnia w Warszawie odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Judo w kategorii wiekowej Junior młodszy, która odbędzie się 14-15 maja w Elblągu. Eliminacje do Mistrzostw Polski odbyły się w IV regionach kraju. Z regionu II (województwa mazowieckie, łódzkie, podlaskie i lubelskie) awansowała Monika Olczyk (grupa Gąbin) oraz Kacper Korzeniewski (grupa Płock) z UKS Sakura Judo.

Monika Olczyk wystartowała w kategorii wagowej do 48 kg. Nasza zawodniczka była poza zasięgiem rywalek. Monika w pierwszej rundzie eliminacyjnej miała wolny los. Kolejne 3 walki łącznie z finałem Monika Olczyk wygrała przed czasem, awansując do Mistrzostw Polski z pierwszego miejsca. W kategorii wagowej awansowały jeszcze 3 zawodniczki Agata Pawłowska z UKJ Ryś Warszawa, Aleksandra Janeczko AZS AWF Warszawa oraz Julia Zaborowska UKJ AON Warszawa.

Drugi awans wywalczył Kacper Korzeniewski w kategorii wagowej do 55 kg. Nasz zawodnik wygrał wszystkie trzy pojedynki eliminacyjne przed czasem. Walkę o wejście do finału Kacper również zakończył przez Ippon z Szymonem Górką z UKS 7 Sochaczew. W finale Kacper Korzeniewski z UKS Sakura Judo spotkał się z Igorem Matusiakiem z Yuko Józefów. Kacper przegrał finał po bardzo wyrównanej walce, awansując do Mistrzostw Polski z 2 miejsca. W kategorii wagowej do 55 kg. awansowało 5 najlepszych zawodników z eliminacji regionu II. Oprócz finalistów Igora i Kacpra wyjazd na Mistrzostwa Polski wywalczył Jakub Chmielak - MMKS Wojownik Skierniewice, Szymon Górka - Siódemka Sochaczew oraz Filip Maciuka - Żubr Hajnówka.

Trzecią zawodniczką UKS Sakura Judo była Anna Rutkowska (grupa Gąbin) w kategorii +70 kg. Anna Rutkowska borykająca się z kontuzją kolana podjęła walkę o awans do Mistrzostw Polski. Niestety jedna wygrana walka i 2 przegrane w grupie eliminacyjnej uplasowały Wicemistrzyni Polski z 2015 roku na V miejscu. W kategorii wagowej +70 kg. awansowały tylko 3 zawodniczki.

Gratulujemy trenerowi Krzysztofowi Masztakowskiemu oraz Monice Olczyk i Kacprowi Korzeniewskiemu awansu do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Annie Rutkowskiej szybkiego powrotu do zdrowia.

eliminacje zawodnikow sakura judo plock do oom 700x350 3

eliminacje zawodnikow sakura judo plock do oom 700x350 1

eliminacje zawodnikow sakura judo plock do oom 700x350 2