Awans zawodników Sakury Judo do OOM

27-04-2016 Aktualności Drukuj E-mail Odsłony: 1041
Awans zawodników Sakury Judo do OOM

W sobotę 23 kwietnia w Warszawie odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Judo w kategorii wiekowej Junior młodszy, która odbędzie się 14-15 maja w Elblągu. Eliminacje do Mistrzostw Polski odbyły się w IV regionach kraju. Z regionu II (województwa mazowieckie, łódzkie, podlaskie i lubelskie) awansowała Monika Olczyk (grupa Gąbin) oraz Kacper Korzeniewski (grupa Płock) z UKS Sakura Judo.

Monika Olczyk wystartowała w kategorii wagowej do 48 kg. Nasza zawodniczka była poza zasięgiem rywalek. Monika w pierwszej rundzie eliminacyjnej miała wolny los. Kolejne 3 walki łącznie z finałem Monika Olczyk wygrała przed czasem, awansując do Mistrzostw Polski z pierwszego miejsca. W kategorii wagowej awansowały jeszcze 3 zawodniczki Agata Pawłowska z UKJ Ryś Warszawa, Aleksandra Janeczko AZS AWF Warszawa oraz Julia Zaborowska UKJ AON Warszawa.

        Drugi awans wywalczył Kacper Korzeniewski w kategorii wagowej do 55 kg. Nasz zawodnik wygrał wszystkie trzy pojedynki eliminacyjne przed czasem. Walkę o wejście do finału Kacper również zakończył przez Ippon z Szymonem Górką z UKS 7 Sochaczew. W finale Kacper Korzeniewski z UKS Sakura Judo spotkał się z Igorem Matusiakiem z Yuko Józefów. Kacper przegrał finał po bardzo wyrównanej walce, awansując do Mistrzostw Polski z 2 miejsca. W kategorii wagowej do 55 kg. awansowało 5 najlepszych zawodników z eliminacji regionu II. Oprócz finalistów Igora i Kacpra wyjazd na Mistrzostwa Polski wywalczył Jakub Chmielak - MMKS Wojownik Skierniewice, Szymon Górka - Siódemka Sochaczew oraz Filip Maciuka - Żubr Hajnówka.

        Trzecią zawodniczką UKS Sakura Judo była Anna Rutkowska (grupa Gąbin) w kategorii +70 kg. Anna Rutkowska borykająca się z kontuzją kolana podjęła walkę o awans do Mistrzostw Polski. Niestety jedna wygrana walka i 2 przegrane w grupie eliminacyjnej uplasowały Wicemistrzyni Polski z 2015 roku na V miejscu. W kategorii wagowej +70 kg. awansowały tylko 3 zawodniczki.

        Gratulujemy trenerowi Krzysztofowi Masztakowskiemu oraz Monice Olczyk i Kacprowi Korzeniewskiemu awansu do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Annie Rutkowskiej szybkiego powrotu do zdrowia.

eliminacje zawodnikow sakura judo plock do oom 700x350 3

eliminacje zawodnikow sakura judo plock do oom 700x350 1

eliminacje zawodnikow sakura judo plock do oom 700x350 2

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

ul. Stary Rynek 16, 09-530 Gąbin 24 267-41-50 24 277-12-56 urzad-sekretariat@gabin.pl

poniedziałek-piątek 7:30-15:30, środy do godziny 18:00

Formularz kontaktowy

Polecamy

 • Biuletyn Informacji Publicznej - Miasto i Gmina Gąbin
 • Mazowsze - serce Polski
 • Związek Powiatów Polskich
 • Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP)
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego
 • OPTIS - Piotr Kunikowski
 • stow aktywni razem 245x100pix
 • Klub Sportowy Unia Czermno
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • blekitni gabin 2
 • e-budownictwo - GUNB

Facebook miasta i gminy Gąbin