Sakura Judo tuż za podium w Pucharze Polski

29-03-2016 Aktualności Odsłony: 1175

W dniach 19-20 marca odbył się pierwszy Puchar Polski Juniorów i Juniorek młodszych zorganizowany w gminie Suchy Las koło Poznania. W tegorocznym Wielkopolskim Międzynarodowym Turnieju Judo udział, wzięło 1100 zawodniczek i zawodników ze 145 klubów z Polski, Rosji, Litwy, Białorusi, Czech oraz Niemiec. W klasyfikacji Juniorek młodszych UKS Sakura Judo został sklasyfikowany na miejscu 14, natomiast w kategorii wiekowej Junior młodszy na miejscu 26. Jak widać turniej był bardzo mocno obsadzony.

W turnieju wystartowała trójka judoków z Sakury.

Anna Rutkowska mieszkanka Gminy Gąbin  zajęła V miejsce na 17 zawodniczek w swojej kategorii wiekowej. W pierwszej rundzie Ania miała wolny los, czyli bez walki przeszła do 2 rundy eliminacyjnej. Następnie 2 rundę oraz ćwierćfinał wygrała przed czasem. W walce ćwierćfinałowej Rutkowskiej odnowiła się kontuzja kolana, która niestety wykluczyła ją z zawodów (Ani przepadły walki o finał i brąz w kategorii +70 kg).

Monika Olczyk, także mieszkanka Gminy Gąbin, zajęła V miejsce na 28 zawodniczek w kategorii wagowej do 52 kg. Monika wygrała 3 walki przed czasem. W walce o wejście do finału przegrała z Natalią Kropską z Czarni Bytom (która zajęła 1 miejsce). W walce o brązowy medal Monika przegrała z Łucją Obal z Warszawy, która ostatnio wygrała finał na Mistrzostwach Mazowsza.

Kacper Korzeniewski, mieszkaniec Płocka również wypadł bardzo dobrze w turnieju, zajmując punktowane VII miejsce, na 37 zawodników, w kategorii  Junior młodszy ( do 55kg). W pierwszej rundzie eliminacyjnej Kacper miał wolny los i przeszedł bez walki do 2 rundy eliminacyjnej. Zawodnik z Sakury Judo wygrał 2 i 3 rundę eliminacyjną. Ćwierćfinał Kacper przegrał z Jakubem Binkiem z Czarni Bytom, trafiając do repasaży. Walkę o VII miejsce Korzeniewski wygrał przed czasem, lecz kolejny pojedynek o 5 miejsce przegrał z Igorem Matusiakiem z Józefowa, który ostatecznie zajął  3 miejsce.

Gratulacje dla całej trójki Judoków z Sakury oraz trenera Krzysztofa Masztakowskiego za udane rozpoczęcie sezonu.