Spotkanie najlepszych judoków z Sakury Judo z Burmistrzem Miasta i Gminy Gąbin

18-03-2016 Aktualności Drukuj E-mail Odsłony: 1600

W dniu 15 marca najlepsza trójka judoków z klubu sportowego Sakura Judo została zaproszona na spotkanie z Burmistrzem Miasta i Gminy Gąbin - Krzysztofem Jadczakiem.    Burmistrz nagrodził Annę Rutkowską (grupa Gąbin), Monikę Olczyk (grupa Gąbin) oraz Kacpra Korzeniewskiego (grupa Płock) kompletem najwyższej jakości strojów do Judo (tzw. judogi).

Wszystkie stroje są zatwierdzone przez Europejską Federację Judo, posiadają specjalne pole backnumber z nazwiskiem  wyszyte na plecach, przez co dopuszczają naszą trójkę Judoków do startów na arenie Europejskiej i Światowej. Ponad to strój Anny Rutkowskiej, która jest obecnie w Kadrze Polski w kategorii wiekowej junior młodszy, posiada wyszyte dodatkowo Godło Rzeczypospolitej Polskiej.

Choć sezon dopiero się zaczyna nasza trójka może pochwalić się pierwszymi startami na arenie wojewódzkiej. Na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza Monika Olczyk wygrała cztery pojedynki przed czasem, stając na najwyższym stopniu podium. Kacper Korzeniewski również wygrał 4 walki przed czasem zdobywając srebrny medal, przegrywając z aktualnym wicemistrzem Polski. Natomiast Anna Rutkowska nie startowała w Mistrzostwach Mazowsza ponieważ w lutym uczestniczyła zgrupowaniu Kadry Polski w Cetniewie. Drugi start w sezonie, tym razem na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży, był również udany dla dziewczyny z Miasta i Gminy Gąbin. Anna Rutkowska ze Strzemeszna zajęła pierwsze miejsce wygrywając 3 walki. Monika Olczyk z Czermna wygrała 2 pojedynki zajmując 2 miejsce, przegrywając w finałe z Katarzyną  Przyczyna z Mińska Mazowieckiego, zajmującą obecnie 4 miejsce w rankingu Polskiego Związku Judo. Kacper Korzeniewski nie startował z powodu kontuzji kolana.

Podczas spotkania z Burmistrzem trener klubu Sakura Judo - Krzysztof Masztakowski podziękował w imieniu własnym oraz zawodników, "Bardzo dziękujemy za wsparcie finansowe Panu Burmistrzowi, dzięki tej pomocy przybliżył Pan naszą trójkę Judoków do startów na arenie Europejskiej".

Następnie wspólnie z Burmistrzem zaprosili dzieci i młodzież z terenu Miasta i Gminy Gąbin na zajęcia Judo, które odbywają się w Hali sportowej przy Gimnazjum w Gąbinie we wtorki i czwartki od godz. 16:00 do 17:30.

Życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

ul. Stary Rynek 16, 09-530 Gąbin 24 267-41-50 24 277-12-56 urzad-sekretariat@gabin.pl

poniedziałek-wtorek-czwartek-piątek 7:30-15:30, środy od 9:00 do godziny 17:00