Teatr znów zagościł w Gąbinie!

01-03-2016 Aktualności Drukuj E-mail Odsłony: 1885
Teatr znów zagościł w Gąbinie!

"Amatorski Teatr Niewielki” (tak brzmi nazwa koła teatralnego) rozpoczął swoją działalność we wrześniu 2015r. przy ejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Gąbinie. Po zeszłorocznym sukcesie, jakim była inscenizacja baśni "Calineczka”, pojawiła się myśl o stworzeniu grupy dla dorosłych, którzy będą mogli realizować swoje aktorskie pasje. 


"A teatr jest po to,
żeby wszystko było inne niż dotąd.
Żeby iść do domu w zamyśleniu,
w zachwycie”

Joanna Kulmowa

Zainteresowanie okazało się bardzo duże. Koło teatralne liczy 21 osób, które z dużym zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach, rozwijając swój talent, niejednokrotnie głęboko ukryty. Przypadł mi zaszczyt kierowania zespołem i reżyserowania sztuki, przez co mam okazję podzielić się wiedzą i doświadczeniami , a także "zarazić” swoja pasją , jaką jest teatr. Jesteśmy dumni, że kontynuujemy tradycje "gąbińskiej sceny”. Już w okresie międzywojennym w Gąbinie istniało bowiem Kółko Dramatyczne, którego działalność została wznowiona w czasach powojennych. Naszą przygodę z teatrem zaczęliśmy od wystawienia baśni braci Grimm pt."Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” adresowanej przede wszystkim do najmłodszej części widowni. Występ w dniu 18 lutego br. w sali OSP, gdzie mogliśmy gościć, okazał się dużym sukcesem. W baśniowe role wcielili się dorośli, którzy spędzili wiele godzin na przygotowaniach do spektaklu. Podeszli do swoich kreacji niezwykle profesjonalnie. Dowodem na to było chociażby przygotowanie adekwatnych do swoich ról strojów. Gościnnie zagrały dzieci osób należących do koła; piękne było to, że na scenie były całe rodziny.

"Królewna Śnieżka” spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. Sala była wypełniona po brzegi nie tylko przez dzieci, ale także przez dorosłą publiczność. Bardzo miło było usłyszeć słowa uznania dla naszego pomysłu.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy sprawili, że widzowie mogli poczuć się jak w prawdziwym teatrze poprzez baśniową scenografię, światło i dźwięk. Wyrazy wdzięczności kieruję do wspierających przedsięwzięcie: Burmistrza Miasta i Gminy Gąbin, firm: "Optis”, "dekoratorzy.pl", Art Media Video, "Art Com” Podziękowania dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąbinie za gościnność.

Z pewnością to nie ostatnie nasze przedstawienie. Pomysły na następny spektakl już się rodzą. Chcemy , by teatr na dobre zagościł w Gąbinie…


W imieniu uczestników Amatorskiego Teatru Niewielkiego
Agnieszka Wichrowska

Obsada:
Śnieżka - Katarzyna Zasiewska
Krasnoludki - Katarzyna Bogel, Karolina Guziak, Tomasz Guziak, Beata Jasińska, Ewa Motylewska-Kwiatkowska, Monika Wichrowska, Andrzej Wichrowski
Królowa - Anna Pietracho
Król - Piotr Pietracho
Zła królowa – Iwona Motylewska Białek
Lustereczko - Radosław Białek
Dobra wróżka - Maria Lewandowska
Babcia - Magdalena Piątek
Myśliwy - Tomasz Gralewski
Królewicz -  Paweł Frąsiak
Sarenka - Anna Kiełbasa
Narratorzy - Maria Olszewska, Monika Tomasik
Reżyser - Agnieszka Wichrowska
Inspicjent - Anna Lendzion

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

ul. Stary Rynek 16, 09-530 Gąbin 24 267-41-50 24 277-12-56 urzad-sekretariat@gabin.pl

poniedziałek-piątek 7:30-15:30, środy do godziny 18:00

Formularz kontaktowy

Polecamy

 • Biuletyn Informacji Publicznej - Miasto i Gmina Gąbin
 • Mazowsze - serce Polski
 • Związek Powiatów Polskich
 • Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP)
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego
 • OPTIS - Piotr Kunikowski
 • stow aktywni razem 245x100pix
 • Klub Sportowy Unia Czermno
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • blekitni gabin 2
 • e-budownictwo - GUNB

Facebook miasta i gminy Gąbin