Zakończenie sezonu UKS Sakura Judo

03-12-2015 Aktualności Odsłony: 1858

Zakończenie sezonu UKS Sakura Judo - dwa brązowe medale na Pucharze Polski w Gdyni dla judoczek z Miasta i Gminy Gąbin

W dniu 15 listopada w Gdyni, odbył się ostatni Międzynarodowy Puchar Polski Judo w kategorii wiekowej - junior młodszy, podczas którego, judoczki z UKS Sakury Judo, mieszkanki Miasta i Gminy Gąbin, wywalczyły dwa brązowe medale. Pierwszą medalistką jest Anna Rutkowska - trenująca w Gąbinie. Anna pierwszą walkę przegrała z Dominiką Frąckowiak z UKS Conrad Gdańsk. Kolejne walki już przebiegały pod dyktando Ani Rutkowskiej, która wygrała dwa pojedynki przed czasem z Alicją Sokołowską z Yuko Józefów i Kingą Wolszczak z WKS Śląsk Wrocław. Anna Rutkowska za sprawą brązowego medalu na Pucharze Polski umocniła się na pozycji liderki w Rankingu Polskiego Związku Judo Juniorek młodszych w kategorii +70 kg. Na drugim miejscu w rankingu jest Aleksandra Gaj z UKS 15 Krosno, która traci do Rutkowskiej 29 punktów.

Drugi brązowy medal wywalczyła Monika Olczyk (grupa Gąbin) w kategorii wagowej do 63 kg. Pierwszy pojedynek Monika wygrała z Pauliną Stemplewską z SGKS Wybrzeże Gdańsk. W półfinale przegrała z Magdaleną Jarkowską z MUKS Kokoro Łódź. W walce o brązowy medal Monika Olczyk pokonała bardziej doświadczoną zawodniczkę Weronikę Matlakowską z UKS Galeon Gdynia. Ostatnim reprezentantem UKS Sakura Judo był Kacper Korzeniewski. Kacper po przegranej walce z Andrey Sychev - reprezentantem Rosji, odpadł w eliminacjach. Przeciwnik Kacpra zajął III miejsce w kategorii wagowej do 55 kg.

Gratulujemy zawodnikom i trenerowi Krzysztofowi Masztakowskiemu za udany sezon, który kończy się dorobkiem pięciu medali zdobytych na Pucharach Polski oraz srebrnego medalu Mistrzostw Polski.