Uroczyste otwarcie siłowni zewnętrznej przy Szkole Podstawowej w Czermnie

20-03-2024 Aktualności Drukuj E-mail Odsłony: 304
Uroczyste otwarcie siłowni zewnętrznej przy Szkole Podstawowej w Czermnie

Środa 20 marca upłynęła pod znakiem otwarcia ważnych inwestycji. W Czermnie nastąpiło uroczyste oddanie do użytku przyszkolnej siłowni.

W maju 2023 r. nasza szkoła złożyła wniosek o dofinansowanie na budowę Siłowni Plenerowej przy szkole w ramach projektu Zdrowie dla Płocka (…) od września przystąpiliśmy do realizacji działań zgodnie ze złożonym projektem, który zatytułowaliśmy "W zdrowym ciele zdrowa głowa" – środowiskowa akcja dotycząca zdrowia psychicznego – mówili w czasie otwarcia przedstawiciele młodzieży szkolnej w Czermnie. Celem głównym projektu jest propagowanie dbałości o zdrowie psychiczne i fizyczne wśród uczniów naszej Szkoły Podstawowej oraz ich rodzin zamieszkujących okoliczne wsie gminy Gąbin: Czermno, Plebanka, Przemysłów, Strzemeszno, Wymyśle Polskie, Konstantynów i Stary Barcik. Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły, ich rodziny oraz społeczność lokalna skorzysta z tej inwestycji. Dzięki całemu projektowi i naszym darczyńcom zyskaliśmy nie tylko siłownię plenerową, ale także sprzęt sportowy, który będzie nam służył – dodali.

Siłownia, powstała w ramach projektu, ma na celu zwiększenie aktywności sportowej i poprawę nie tylko kondycji fizycznej, ale poprzez wysiłek i przebywanie na świeżym powietrzu, również tej psychicznej.

Otwarciu siłowni zewnętrznej w Czermnie towarzyszył szereg atrakcji. Przybyli goście mogli obejrzeć taniec cheerleaderek w wykonaniu uczennic czermińskiej szkoły. Dla uczestników uroczystości przygotowane były także zawody sportowe oraz warsztaty psychologiczne pt. Profilaktyka zdrowia psychicznego wobec wyzwań współczesności. Siłownia została oficjalnie otwarta przez Burmistrza Miasta i Gminy Gąbin Krzysztofa Jadczaka oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej w Czermnie Marzenę Ledzion. Nastąpiło również poświęcenie siłowni – przez proboszcza parafii Czermno – ks. Stanisława Pietkiewicza. W uroczystościach wzięła udział nie tylko społeczność szkolna, ale również radni Miasta i Gminy Gąbin, przedstawiciele organizacji pozarządowych i strażacy.

Siłownia powstała dzięki pozyskanemu przez szkołę wsparciu zewnętrznemu: z Fundacji Orlen, z budżetu Miasta i Gminy Gąbin oraz ze strony Rady Rodziców przy szkole podstawowej w Czermnie.

Opracowanie i fot.: W. Olszewski

logo fundacja orlen

Dofinansowano ze środków Fundacji ORLEN

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

ul. Stary Rynek 16, 09-530 Gąbin 24 267-41-50 24 277-12-56 urzad-sekretariat@gabin.pl

poniedziałek-wtorek-czwartek-piątek 7:30-15:30, środy od 9:00 do godziny 17:00

Formularz kontaktowy

Polecamy

 • Biuletyn Informacji Publicznej - Miasto i Gmina Gąbin
 • Mazowsze - serce Polski
 • Związek Powiatów Polskich
 • Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP)
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego
 • OPTIS - Piotr Kunikowski
 • stow aktywni razem 245x100pix
 • Klub Sportowy Unia Czermno
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • blekitni gabin 2
 • e-budownictwo - GUNB

Facebook miasta i gminy Gąbin