Anna Rutkowska srebrną medalistką XVII Warsaw Judo Open

12-10-2015 Aktualności Drukuj E-mail Odsłony: 1711

W dniach 26-27 września na Hali Torwar przy Łazienkowskiej odbył się siedemnasty Międzynarodowy Puchar Polski. Oprócz zawodników z kraju na macie rywalizowały 24 reprezentacje z Europy oraz reprezentacja Brazylii. W sumie wystartowało ponad 1000 zawodników i zawodniczek. Uczniowski Klub Sportowy Sakura Judo reprezentowała Anna Rutkowska na co dzień trenująca w Gąbinie oraz Kacper Korzeniewski.

Udany występ na Warsaw Judo Open odnotowała Anna Rutkowska mieszkanka Gminy Gąbin, która ukończyła zawody na II miejscu zdobywając srebrny medal. Ania w rundzie eliminacyjnej miała "wolny los", który sprawił, że bez walki przeszła do ćwierćfinału. W walce, w której stawką był półfinał Ania zmierzyła się z reprezentantką Estonii - Anniką Karilaid. Ania potrzebowała 25 sekund żeby awansować do półfinału. W następnej walce o awans do finału Ania walczyła z Niemką Carą Kröger. W czasie walki zawodniczka z klubu Sakura Judo wypracowała przewagę Wazari. Niemka dominowała w parterze zakładając nie skuteczne trzymanie oraz duszenie. Nasza zawodniczka potrafiła uporać się z przeciwniczką wykonując efektowny rzut na ippon 15 sekund przed końcem walki. Finał w kategorii +70 kg. pomiędzy Anną Rutkowską a Aleksandrą Gaj z Krosna zapowiadał się emocjonujący. Ania po minucie wyrównanej walki doznała kontuzji karku i to przez nią przegrała walkę o złoty medal. Przypomnijmy, że Anna Rutkowska jest aktualną srebrną medalistką Mistrzostw Polski Juniorek młodszych.

Dobrze wypadł również Kacper Korzeniewski, który w walce eliminacyjnej wygrał przez efektowny rzut Uchi Mata z reprezentantem Ukrainy Pavlo Bilogan. Kacper potrzebował ponad minutę żeby wygrać przed czasem. Publiczność oklaskami doceniła piękny rzut Kacpra. Kolejną ciężką walkę Kacper przegrał z reprezentantem Białorusi Aliakseiem Kapysh. Białorusin przez prawie 3 minuty nie mógł znaleźć sposobu by pokonać Kacpra.

Jak podkreśla trener Krzysztof Masztakowski Ania Rutkowska zrobiła bardzo duży postęp. Rok temu na XVI Warsaw Judo Open zajęła punktowane VII miejsce - w tym roku już srebro - BRAWO!!!.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

ul. Stary Rynek 16, 09-530 Gąbin 24 267-41-50 24 277-12-56 urzad-sekretariat@gabin.pl

poniedziałek-wtorek-czwartek-piątek 7:30-15:30, środy od 9:00 do godziny 17:00