Listopadowo-grudniowa działalność Klubu SENIOR + w Gąbinie

21-12-2021 Aktualności Drukuj E-mail Odsłony: 695
Listopadowo-grudniowa działalność Klubu SENIOR + w Gąbinie

Klub ,,Senior +’’ cały czas rozwija swoją działalność przez co cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców naszej gminy.

U nas nie ma czasu na nudę! Nasi Seniorzy rozwijają swoje pasje i zainteresowania, chętnie biorą udział w zajęciach jakie są organizowane w klubie, a także poza klubem biorąc m.in. czynny udział w wolontariacie.

Na zajęciach manualnych Seniorzy wykonali mnóstwo pięknych prac przy tworzeniu których wykazali się precyzją, cierpliwością i pomysłowością.

Prace wykonane przez Seniorów w ostatnim czasie:

 • Łapacze snów ( 27.10.2021 r.)
 • Ozdoby puszek metodą decupage, (4.11.2021 r.)
 • Wykonanie wieńców na drzwi, (18.11.2021 r.)
 • Stroiki świąteczne na plastrze brzozy (9.12.2021 r.).

klub senior plus gabin dzialalnosc 11 12 2021 00020

Podczas naszych spotkań zawsze możemy liczyć na pomoc zaprzyjaźnionej drużyny harcerskiej, jako klub jesteśmy im bardzo wdzięczni za wszelkie podejmowane wspólnie działania i pomoc.

W klubie odbywają się zajęcia z muzykoterapii, które prowadzi Dyrektor Szkoły Muzycznej w Gąbinie dr hab. Jarosław Domagała, podczas zajęć wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne a teraz w okresie Bożego Narodzenia wspólnie kolędujemy przy pięknym akompaniamencie w ciepłej i radosnej atmosferze. Kontynuowane są również cykliczne zajęcia z Panem Wojciechem Masłowskim, który jest psychologiem oraz zajęcia rehabilitacyjne prowadzone przez Panią dr n. med. Magdalena Charłusz – Zasiewska, która skutecznie motywuje Seniorów do aktywności ruchowej, tak ważnej, dla naszego zdrowia.

klub senior plus gabin dzialalnosc 11 12 2021 00054

Nasi Seniorzy czynnie biorą udział w różnych akcjach i przedsięwzięciach, wycieczkach i uroczystościach.

W dniu 08.11.2021 r. Seniorzy uczestniczyli w Wieczornicy Patriotycznej zorganizowanej przez 8 DH „HOLOGRAM” – wspólnie świętowaliśmy odzyskanie Niepodległości. Było nastrojowo, wspólny śpiew, wspólna rozmowa, wspólny poczęstunek to wszystko co łączy pokolenia.

klub senior plus gabin dzialalnosc 11 12 2021 00082

Nasi Seniorzy biorą czynny udział w wolontariacie „Pomoc na rzecz osób bezdomnych”. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać dość dużą ilość konserw turystycznych, które zostały przekazane Panu Adamowi – opiekunowi osób bezdomnych na terenie powiatu płockiego.

Włączamy się również w 30. Finał WOŚP, na który zostanie przekazany jeden ze stroików wykonany podczas zajęć z rękodzieła.

W dniu 20.11.2021 r. odbyła się wycieczka do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku na spektakl pt. ,,Hotel Westminster”. Celem wycieczki było zainteresowanie kulturą oraz integracja grupy. Po zakończeniu spektaklu udaliśmy się na poczęstunek kawowy w teatralnej kawiarence.

klub senior plus gabin dzialalnosc 11 12 2021 00058

Klubowe Andrzejki odbyły się 26.11.2021 r. podczas andrzejkowej zabawy odwiedziła nas wróżka Jadzia, która wróżyła z magicznej kuli i kart przepowiadając naszą przyszłość. Były wspólne tańce i zabawa.

Nasz klub ,,Senior+‘’ w dniu 02.12.2021 r. brał udział w projekcie socjalnym pod tytułem ,,Międzypokoleniowa Pomoc Mikołaja” organizowany przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, pod okiem dwóch studentek Mai Kapturowskiej i Natalii Noga. Projekt polega na wykonaniu ciekawej dekoracji świątecznej przez Seniorów dla harcerzy oraz przez harcerzy dla Seniorów. Podczas spotkania wigilijnego prace zostały wymienione pomiędzy grupami co pogłębiło bożonarodzeniowy nastrój i sprawiło wiele radości.

klub senior plus gabin dzialalnosc 11 12 2021 00127

W dniu 06.12.2021 r. braliśmy udział wraz z Panem Burmistrzem w uroczystym włączeniu iluminacji świątecznej naszego miasta. Po włączeniu świątecznych światełek na starówce, udaliśmy się do klubu seniora na wspólny poczęstunek i kolędowanie przy akompaniamencie Pana Jarosława Domagały.

klub senior plus gabin dzialalnosc 11 12 2021 00123

Po świątecznej przerwie ruszamy z nowymi pomysłami i zadaniami.

Wszyscy członkowie i opiekunowie Klubu Senior+ w Gąbinie życzą radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Opracowanie i fot.: M. Bembenista-Sperber

senior plus edycja 2021 1400pix

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

ul. Stary Rynek 16, 09-530 Gąbin 24 267-41-50 24 277-12-56 urzad-sekretariat@gabin.pl

poniedziałek-wtorek-czwartek-piątek 7:30-15:30, środy od 9:00 do godziny 17:00

Formularz kontaktowy

Polecamy

 • Biuletyn Informacji Publicznej - Miasto i Gmina Gąbin
 • Mazowsze - serce Polski
 • Związek Powiatów Polskich
 • Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP)
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego
 • OPTIS - Piotr Kunikowski
 • stow aktywni razem 245x100pix
 • Klub Sportowy Unia Czermno
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • blekitni gabin 2
 • e-budownictwo - GUNB

Facebook miasta i gminy Gąbin